Aby móc założyć biuro architektoniczne należy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim trzeba ukończyć stosowny kierunek na wydziale architektury wybranej uczelni. Potem architekt szczecin musi odbyć wymagane praktyki, staże i z dyplomem w garści i licencją Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej mieć odwagę otworzyć tak zwany własny biznes.
Same chęci i zapał oczywiście niestety nie wystarczą. Niezbędna okaże się anielska cierpliwość oraz umiejętność sprawnego lawirowania między przepisami i kruczkami prawnymi. Przed architekt szczecin pragnącym posiadać własne biuro architektoniczne długa i czasochłonna wycieczka po poszczególnych urzędach i urzędzikach w celu założenia własnej działalności gospodarczej.
I tony papierków, dokumentów, zaświadczeń, pozwoleń które trzeba będzie napisać, donieść, odebrać, przedstawić, wysłać od okienka do okienka i przy tym nie zwariować. A jak już uda się przez to wszystko przejść można zasiąść już wygodnie z kawką w skórzanym fotelu za swoim własnym biurkiem z tabliczką "architekt szczecin", w swoim własnym biurze architektonicznym i czekać na pierwszych klientów..